Styl zycia – blog lifestyle

Blog o życiu i osobitych przemyśleniach – kobiecy punkt widzenia

7 nawyków skutecznego nastolatka

Tytuł: 7 nawyków skutecznego nastolatka
Autor: Sean Covey

Przycisk przejdz do sklepu

Okres dojrzewania jest niezwykle trudny i zmienny jak – nie przymierzając ? pogoda w górach. Hormony buzują igrając ciałem i umysłem nastolatka. Rodzice i nauczyciele potrafią tak zirytować, że w mgnieniu oka stają się największymi wrogami, co przecież absolutnie nic nie rozumieją. Świat natomiast pełen jest tajemnic, które zbadać trzeba, bo to właśnie w wieku nastu lat życie smakuje najlepiej.

To prawda, że każdy dzień nastolatka pełen jest nowych bodźców i wrażeń, często nie do końca zrozumiałych, lecz przecież tak pełnych wyrazu! Człowiek dopiero uczy się świata, życia i ludzi. Nie musi być w tym jednak zagubiony i bezradny. Może uzyskać profesjonalną pomoc, a co za tym idzie, nauczyć się, jak być lepszym, coraz to bardziej skutecznym, jak osiągać cele i żyć pełnią życia.

Pomocą taką może z pewnością stać się „7 nawyków skutecznego nastolatka” poradnik autorstwa Seana Covey’a. Zawarto w nim wiedzę o procesach zachodzących w organizmie, psychice i otoczeniu osób będących w tym trudnym i pięknym zarazem okresie życia. Przedstawiono skuteczne metody radzenia sobie z problemami oraz wypracowywania zdrowych nawyków. Przecież nie od dziś wiadomo, że chcąc zmieniać świat musisz zacząć od siebie. Dlatego sięgnij po tę pozycję!

Ten pełen humoru i życzliwości poradnik podpowie Ci, jak stać się bardziej asertywnym i pewnym siebie. Dzięki temu wzrośnie Twoja samoocena i lepiej będziesz radzić sobie w kontaktach międzyludzkich. Covey pokazuje też, jak ze swoich rodziców uczynić przyjaciół, z którymi można dzielić zarówno radości i smutki. Dowiedz się też, jak pracować nad relacjami z przyjaciółmi. Zdobądź wiedzę, by stać się lepszym człowiekiem, który potrafi skutecznie dążyć do celu!

„7 nawyków skutecznego działania to biblia współczesnego człowieka”. Nauczy Cię jak porzucić postawę zależności od innych na rzecz niezależności i tworzenia współzależnych idealnych relacji z ludźmi. Pozwoli na zwiększenie efektywności działania w każdej dziedzinie życia, podnosząc tym samym jego komfort i własne zadowolenie.

Nawyk 1: Bądź proaktywny – przejmuj inicjatywę w każdej możliwej sytuacji, samodzielnie decyduj o własnym życiu i sposobie, w jaki odbierasz rzeczywistość, nie daj sobą kierować innym ludziom, podejmuj własne, przemyślane decyzje.

Nawyk 2: Zaczynaj z wizją końca – ustal, co chciałbyś osiągnąć i każdego dnia konsekwentnie to realizuj przez cały czas pamiętając dokąd podążasz i mając na uwadze kierunek, w którym chcesz się poruszać.

Nawyk 3: Rób najpierw to, co najważniejsze – skupiaj swoją uwagę na rzeczach naprawdę ważnych i jednocześnie najpilniejszych. Nie zajmuj się drobiazgami, które nie są istotne, a często zabierają zbyt dużo czasu.

Nawyk 4: Myśl w kategoriach wygrana – wygrana -szukaj rozwiązań, które przyniosą korzyść zarówno Tobie jak i stronie, z którą tworzysz jakikolwiek układ.

Nawyk 5: Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumiany – efektywna komunikacja (będąca jednym z czynników sukcesu) jest wynikiem umiejętności słuchania innych ludzi i skutkuje lepszym wzajemnym zrozumieniem.

Nawyk 6: Synergia – całość stanowi coś więcej, niż sumę poszczególnych części.

Nawyk 7: Ostrzenie piły – wzmacnianie siebie samego, czyli źródła skutecznego działania, na polu fizycznym, duchowym, umysłowym i społeczno – emocjonalnym.

Spis Treści:

CZĘŚĆ PIERWSZA – PARADYGMATY I ZASADY
Od wewnątrz
Siedem nawyków – zarys
CZĘŚĆ DRUGA – PRYWATNE ZWYCIĘSTWO
Nawyk pierwszy: Bądź proaktywny
Zasady własnej wizji
Nawyk drugi: Zaczynaj z wizją końca
Zasady przewodnictwa
Nawyk trzeci: Rób najpierw to, co najważniejsze
Zasady zarządzania sobą
CZĘŚĆ TRZECIA – ZWYCIĘSTWO PUBLICZNE
Paradygmaty współzależności
Nawyk czwarty: Myśl w kategoriach wygrana-wygrana
Zasady przewodzenia innym
Nawyk piąty: Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumiany
Zasady komunikacji empatycznej
Nawyk szósty: Synergia
Zasady twórczej współpracy
CZĘŚĆ CZWARTA – ODNOWA
Nawyk siódmy: Ostrzenie piły
Zasady wszechstronnej samoodnowy
Raz jeszcze – od wnętrza
Nota od autora
Dodatek A
Możliwe sposoby percepcji wypływające z różnych centrów
Dodatek B
Dzień drugiej ćwiartki w biurze

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You Might Also Like